close
تبلیغات در اینترنت
بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

تبلیغات

آرشیو

ورود کاربران

عضويت سريع

آمار

پربازدید

تصادفی

خبرنامه

بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

 • بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  هلیکوپترهاي جنگی تولید کشورهای برتر در اساس تجهیزات نظامی میتوانند یک جنگ تمام عیار را راه اندازی کنند و دشمن را نابود نمایند.برترین هلی کوپتر جنگی سال 2017 متعلق به ارتش ایتالیا هست؛ نام این هلی کوپتر آگوستا A129 مانگوستا هست. از این هلی کوپتر در دوران جنگ بهره گیری هاي زیادی می‌شود

  که می‌توان به عملیات لجستیکی و نجات و عملیات تهاجم به دشمن اشاره کرد. این هلی کوپترها از جنگ جهانی دوم تاکنون مورد بهره گیری قرار گرفته اند. انواع مختلفی از این هلی کوپتر در آسمان وجود دارد که هر یک برای مصارف خاصی ساخته شده اند.

  برترین هلی کوپترهای جنگی در سال 2017 بسیار سریع میباشند و در شناسایی اهداف و عملیات نجات بسیار فوق العاده عمل می‌کنند. تعداد زیادی از کشورها با صرف هزینه هاي گزاف در این اساس سعی در حفاظت از مرزهای کشور خود از طریق هوا دارندیکی از مزایای بهره گیری از هلی کوپترهای قدرتمند،قدرت مانور بالا و غیرقابل پیش بینی بودن آن در هوا هست.

  بنابراین کشورها از انواع گوناگون هلی کوپترها در ناوگان هوایی خود بهره گیری می‌کنند اما بعضی از آن ها واقعا سریع و عملیاتی میباشند که در ادامه به بررسی 10 مورد از برترین هلی کوپترهای حال حاضر جهان در سال 2017 می‌پردازیم.

  10. میل می-24 هایند – روسیه

  می 24 نه تنها یک هلی کوپتر جنگی محسوب می‌شود بلکه بعنوان اتومبیل آتش بر روی دشمن نیز می‌توان بر روی آن حساب باز کرد. این هلی کوپتر در حال حاضر در نیروی هوایی روسیه مورد بهره گیری قرار می‌گیرد. از این هلی کوپتر بعنوان آتش سنگین بر روی دشمن و همین طور امور مربوط به حمل و نقل نیرو و تجهیزات نیز بهره گیری می‌شود.

  از نظر ظاهر، این هلی کوپتر بسیار شبیه به هلی کوپتر آمریکایی Ah-64 هست اما از نظر عملیاتی با آن متفاوت هست چرا که قادر به حمل 8 سرباز با خود نیز هست. می – 24 هایند در سال 1971 برای نخستین بار به سفارش ارتش شوروی سابق ساخته شد. در حال حاضر بالغ بر 1500 عدد از این نوع هلی کوپتر در بیش از 50 کشور جهان مورد بهره گیری قرار می‌گیرد.

  این هلی کوپتر پس از سال 1991 ساخته نشد ولی مدلهای پیشین آن همچنان مورد بهره گیری قرار میگیرند و همچنان بعنوان یکی از برترین هلی کوپترهای حال حاضر جهان نیز شناخته می‌شوند.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  9. بوئینگ AH-64E نگهبان آپاچی – امریکا

   به گزارش پارس ناز این هلی کوپتر در واقع نسخه پیشرفته تر از بوئینگ AH-64 هست. این هلی کوپتر به سفارش ارتش امریکا ساخته شد و جایگزین هلی کوپترهای کبرا AH-1 شدند. این هلی کوپتربا رادار نظارت آتش و آنتنی محکم تر به روز شده هست.بعضی تغییرات نیز در کابین خلبان، وسایل ارتباطی،تجهیزات و سیستم هاي ناوبری و سیستم مدیریت جنگ این هلی کوپتر اعمال شده هست

  که به بهبود عملکرد آن کمک کرده هست. در حال حاضر کشورهایعربستان،تایوان،عراق،هندوستان، اندونزی از این هلی کوپتر بهره گیری می‌کنند و کره جنوبی به تازگی سفارش خرید آن را به کشور آمریکا داده هست.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  8. می – 28N – شکارچی شب – روسیه

  این هلی کوپتر تولید شرکت روسیه اوریجین هست و در تعداد زیادی از عملیات ها در عراق و روسیه و الجزایر شرکت کرده هست.پره هاي این هلی کوپتر بسیار کارا و بهینه میباشند، و از دو کابین خلبان به شدت محافظت شده و زرهی و مقاوم در برابر حملات هوا به هوا و زمین به هوا در آن بهره گیری شده هست.بهینه سازی صورت گرفته در پره هاي این هلی کوپتر اثر مستقیم در مصرف سوخت بهینه آن شده و این هلی کوپتر را قادر می سازد تا ارتفاع 3600 متری به پرواز در آید.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  7.Z-10 چین

  این هلی کوپتر در واقع نخستین مشابه از هلی کوپترهای تولید چین هست که در سال 2008 رونمایی و مورد بهره گیری قرار گرفت.طراحی و تولید این هلی کوپتر با همکاری و مشارکت شرکت هاي معتبر یوروکوپتر و آگوستا و راشا کوپتر صورت گرفته هست.Z-10 یک مشابه کامل از هلی کوپتر جنگی پیشرفته به شمار میرود

  و ماموریت اصلی آن مقابله با هلی کوپترهای ضد گلوله هست. بهره گیری از این هلی کوپتر در نزاع هاي هوایی سنگین، و جنگهای هوایی که نیاز به کاهش قابلیت دید در رادار دشمن دارد، پیشنهاد شده هست.به روزرسانی هاي زیادی در این هلی کوپتر اعمال شده هست که می‌توان به سیستم ضد موشک HJ-9 10 میلی متری و ضد گلوله رهگیری تانک اشاره کرد.

  موشک هاي TOW-2A و موشک هوا به هوای TY-90 بر روی این هلی کوپتر بی اثر میباشند. از این هلی کوپتر میتوان به خودرو جنگی استانداردی یاد کرد که بدنه اي باریک و کم عرض دارد و کابین هاي خلبانان به صورت پشت سر هم در آن تعبیه شده اند. تیرانداز کابین جلویی و خلبان و هدایت کننده هلی کوپتر در کابین پشتی قرار می‌گیرند. Z-10 همین طور قابلیت حمل راکت را نیز دارد.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  6. بل AH – 1Z viper – ایالات امریکا

  این هلی کوپتر بسیار انعطاف پذیر و قدرتمند از دو موتور بهره گیری میکند و بعنوان هلی کوپتری چند منظوره همواره مطرح بوده هست.طراحی این هلی کوپتر بر مبنای طراحی پایه مدل سوپر کبری AH-1W هست.در سال 2010 نخستین باری بود که این هلی کوپتر را در آسمان می‌دیدیم اما پروسه تکمیل تولید آن تا سال 2012 به طول انجامید.

  AH-1Z به سفارش نیروی دریایی کشور آمریکا ساخته شده هست.در این هلی کوپتر از سیستم چرخان، 4 پره، سیستم اخیر رهگیری هدف بهره گیری شده هست.این هلی کوپتر در واقع قسمتی از برنامه توسعه H-1 هست که به نام زولو کبرا نیز شناخته می‌شود. در این هلی کوپتر از فناوری مادون قرمز و دید در شب بهره گیری شده هست.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  5. میل می – 28 هاوُک – روسیه

  می -28 هاوک در واقع یک هلی کوپتر روسی همه ي منظوره هست که در تمامی شرایط آب و هوایی و شب و روز در جنگ ها میتوان از آن بهره گیری کرد. از سال 1970 پروسه تولید این هلی کوپتر شروع شد و در سال 2006 از آن در ارتش روسیه بهره گیری شد. این هلی کوپتر یکی از انواع به شدت ضد گلوله و زرهی در جهان هلی کوپترها به شمار میرود.

  از مواردی که در این هلی کوپتر به روز شده میتوان به کنون 30 میلی متری، سیستم فرار اضطراری، راکت هاي غیرقابل رهگیری،هشت موشک ضد آینه آتاکا اشاره کرد. این هلی کوپتر دو سرنشینه هست که از یک رگبار باربت و چند راکت در دو بال آن بهره گیری شده هست.تعداد کمی از این هلی کوپترها در حال حاضر در جهان مورد بهره گیری قرار می‌گیرد؛ اگرچه تعداد کمی از آن ها در کنیا در حال حاضر مورد بهره گیری قرار می‌گیرند.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  4. AH-64D – آپاچی – کشور آمریکا

  بوئینگ AH-64D یکی از قدرتمندترین ادوات جنگی ضد گلوله حاضر جنگ خلیج فارس به شمار میرود.این هلی کوپتره 4 ملخه با دو موتور توسط شرکت دفاعی بوئینگ و فضا و امنیت ساخته شده هست. انی هلی کوپتر برای شرایط سخت جنگی و انواع شرایط آب و هوایی برای ارتش امریکا ساخته شده هست.

  AH-64D از سیستم بازرسی آتش و فناوری الکترونیک آرت بهره گیری میکند. این هلی کوپتر دو سرنشینه ساخته شده هست که مکان قرارگیری کابین این دو خلبان در دماغه آن بود. از سیستم هاي دید در شب و رهگیری هدف در این هلی کوپتر بهره گیری شده هست.

  این هلی کوپتر بعنوان سریع ترین هلی کوپتر جهان مطرح هست و اکنون در کشورهای ژاپن،سنگاپور،هلند،اسراییل،امارات متحده عربی،یونان بهره گیری میشود. با عملکرد فوق العاده موتور این هلی کوپتر شاهد بحبوحه گیری 15895 فوتی هستیم.این هلی کوپتر با 16 موشک AGM-114 و 76 راکت هوا به هوای 70 میلی متری مجهز شده هست.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  3. هوکوم B – روسیه

  هوکوم B در واقع نسخه بهبود یافته هلی کوپتر هوکوم Ka-50 هست و به طور رسمی بعنوان سریع ترین و تهاجمی ترین هلی کوپتر سال 2017 گزینش شد. نام دیگر این هلی کوپتر، کاموف Ka-52 هست و خاطر قابلیت مانور بالای این هلی کوپتر، دو روتور کنترای چرخان در آن هست. این هلی کوپتر نه تنها سریع هست بلکه قدرتمند نیز محسوب می‌شود

  و در برابر شلیک گلوله هاي رگبارهای 23 میلی تری نیز مقاوم هست. هوکوم B از کنون 30 میلی متری و موشک هاي ضد تانک 13 ویخر و چند راکت غیرقابل رهگیری هوا به هوا و موشک هاي هوا به هوا بهره گیری میکند. ارتش روسیه از این هلی کوپتر به تازگی بهره گیری می‌کند؛ پروسه تولید این هلی کوپتر از سال 2008 شروع شده بود. نکته منحصر به فرد این هلی کوپتر این هست که قادر به تبادل اطلاعات و داده با دیگر نیروها به طور سری و شناسایی اهداف می باشد.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  2. ببر یوروکوپتر – فرانسه کشور آلمان

  این هلی کوپتر در حال حاضر در ارتش فرانسه و کشور آلمان بهره گیری میشود؛ ببر یوروکوپتر یک هلی کوپتر میان وزن محصوب میشود که از سال 2002 مورد بهره گیری قرار میگیرد. این هلی کوپتر محصول مشترک فرانسه و کشور آلمان هست. وقتی برای نخستین بار از این هلی کوپتر در کشور آلمان بهره گیری شد، نام ببر بر روی آن نهادند

  و پس از آن کشورهای فرانسه و اسپانیا نیز همین نام را بر آن گذاشتند. به تازگی از این هلی کوپتر در جنگ افغانستانفمالیفلیبی بهره گیری شده هست.برترین فناوری مورد بهره گیری در این هلی کوپتر HOT-3 نام دارد؛ اگرچه از تکنولوژی هاي دیگر از جمله راکت هاي ضد تانک تریت و کنون 30 میلی متری و موشک هاي هوا به هوای میسترال

  و گرچه موشک هاي غیرقابل رهگیری بهره گیری شده هست. از نکات مهم دیگر این هلی کوپتر می‌توان به دو موتور MTU توربومکا رولزرویس MTR390 در آن اشاره کرد.
  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  1.آگوستا A129 مانگوستا – ایتالیا

  این هلی کوپتر تهاجمی در غرب اروپا ساخته می‌شود و در سال 1990 به ایتالیا تحویل داده شد. پروسه تولید این هلی کوپتر در سال 1992 متوقف شد چرا که نیازهای عملیاتی آن دوران و پایان جنگ سرد و مشکلات مربوط به فراهم سازی بودجه، این مورد را ایجاب میکرد. این هلی کوپتر قادر به ایستادگی در راکت هاي 30 میلی متری هست

  و طراحی آن بسیار سبک بوده هست. این هلی کوپتر قادر به حمل راکت هاي غیر قابل رهگیری و حتی TOW هست و هدف از تولید آن، مقابله با تانک ها و موشک هاي ضد تانک بود.این هلی کوپتر، در دماغه خود از کنون 20 میلی متری بهره گیری می‌کند که برای دفع حملات از زمین و پشتیبانی آتش نیروها به کار می‌رود.

  از دیگر نکات مورد دقت در این هلی کوپتر، ضد گلوله بودن آن هست. به تازگی نسخه دیگری از این هلی کوپتر موسوم به A129 توسط ارتش ترکیه در حال تولید هست.

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017

  برترین هلی کوپترهای جهان،برترین هلی کوپترهای جنگی جهان،هلی کوپترهای نظامی برتر جهان،هلی کوپترهای پیشرفته

  بهترین هلیکوپترهای نظامی جهان در سال 2017


تاریخ ارسال پست: یکشنبه 28 خرداد 1396

بخش نظرات این مطلب
نظرات برای این پست غیر فعال میباشد .